Ana içeriğe atla

Hayırlı Olsun Diyelim mi ?


Sağlık Personeline ait sitelerimizin ardından blog sitemizede hayırlı olsun diyelim mi değerli takipçiler ?
Artık eleştilsel olarak konuşacağımız,gerek açıklamalar ,gerek haberler hakkında , gerek sağlık personeli alımı hakkında,gerek657 - 4b personelleri hakları hakkında ve daha çokda vakalarda karşılaştığımız sorunlar hakkında düşüncelerimizi sitemiz ve kurucumuzun ellerinden burada yer alacaktır..
 Her HAFTADA bir demek yazı ele alacağız ..
Sohbetimize Sizlerde okuyarak,yorumlarınızı ileterek bizlere dahil olacaksınız he birde bir yandan 112acilfm radyomuzu açın kulaklarınızda boş durmasın hani ? sohbetimiz şen şakrak olsun sağlıkta şiddetsiz zamanlar olsun ..
 Yorumlarınıza dayalı yeni konular ile yazılaramızı paylaşacağız ve ele alacağız..
Profosyenel cankurtarmak adına herşey ilk elden burada olacaktır..
 Evet Soruyoruz  Cankurtarmak mı İstiyorsunuz ? Can Kurtaran olmak mı?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paramedik Kimdir ? Paramedik Nasıl Olunur ? Paramadik Olma Şartları ? Herkes Paramedik Olabilir mi?

Kimine göre; acil servis ve ilk yardım uzmanlığı, ambulans operatörlüğü gibi özelliklere sahip sağlık görevlisi. Kimine göre; 24 saat çalışıp 3 gün izinli olan sağlık meslek sahibi kişilerdir…
•Paramedik; Hastane Öncesi Acil Bakımın önemli bir parçasını oluşturan; genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık teknikeridir.
•Paramedik;  hastanın sorununu tanıyıp, durumunu değerlendirir ve gereksindiği acil bakımı verir, bunları yaparken hem kendisinin hem hastanın hem de ekip güvenliğini sağlar.
•Tıbbi müdahaleyi yaparken olay yerini de yönetmek, adli vakalarda delilleri karartmadan müdahalede bulunmak, panik halindeki insanlarla doğru iletişim kurmak paramediklerin asli görevleridir.
Paramedik; 112 istasyonunda Doktor yoksa ekip amiridir. Ama Paramedikler doktorun alternatifi değil. İkisi farklı alanlarda çalışmak üzere eğitim alırlar.  Ülkemizde hekim bulunmayan tüm acil yardım ambulanslarında Paramedik bulunması zorunludur. •Paramedik; Ambula…

Paramedik;Parayla Meslek Sahibi Olmak Mıdır ?

Öncelikle Bazen Bu Konu İle İlgili Öyle Sorular Gelmekte ve Öyle Vakaya Yaklaşımlar ile Karşılaşmaktayım ki Bu Yazıyı Ele Almaya Karar Verdim.. Paramedik Nedir Onun ile Başlıyalım; Paramedik Acil Yardım ve İlk Yardım Konusunda Çok İyi Bir Eğitim Almış,Kazazedelerin Olay Yerinden Hastaneye Naklinde Önemli Bir Yer Tutan Hastanelerin Acil Servislerinde de Çalışabilen ama Genellikle Görev yeri 112 İstasyonları Olan Sağlık Alanında ki Bir Meslek Grubudur..   Peki Sorulardan Biri: -Ben Endüstiri Meslek Mezunuyum Paramedik Olabilirmiyim?    'Evet olabilirsin' Fakat Sen İnsan Sağlığına Saygılı ve İlgili Değilsen Bence Olamazsın! Amacımız Hepimizin Bir Mesleği Bilezik Gibi Bileğimize Takmaktır,Fakat Onu Hakkıyla Yaparak Alın Terimizi Onun İçin Akıtarak..
Yoksa 20,30,40 bin Lira Verip Herkez 2 Yıl Derslerini Ezberliyerek Mesleği Eline Alabilir ama bir İnsana Acil,İlk Yardım Anlamında Bir Faydası Olmadıktan Sonra Sen Anca Para Mesleği Almış Olursun Paramedik Değil!   Öncelik Herkesin Pa…